About This Project


Międzyszkolna Liga Szachowa to nowatorki cykl turniejów w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwsza edycja pod nazwą Pierwsza Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa odbywała się od stycznia do czerwca 2018r. Składała się z cyklu 5 turniejów, rozgrywanych raz na miesiąc. Zgromadziła 137 zawodników z 37 szkół.

W ramach ligi nasza firma zorganizowała turnieje w Zespole Szkół Budowlanych, Family Parku, Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach i Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym.

W roku szkolnym 2018/2019 organizujemy 10 rundową ligę pod nazwą Międzyszkolną Ligę Szachową. Dajemy w ten sposób możliwość wzięcia udziału wszystkim dzieciom w wieku od 6 do 18 lat, bez względu na miejsce zamieszkania.

Międzyszkolna Liga Szachowa to jeden z elementów większego projektu – Edukacja przez szachy.

W ramach tego projektu zorganizowaliśmy 26 maja 2018r. także Pierwsze Rodzinne Mistrzostwa Galerii Pomorskiej w szachach szybkich. Oprócz rodzinnej rozgrywki, zorganizowaliśmy także symultanę szachową z arcymistrzynią Klaudią Kulon i pokaz szachów błyskawicznych.

Organizujemy także koncerty. 16 czerwca na zakończenie I Międzyszkolnej Bydgoskiej Ligi Szachowej odbył się koncert w wykonaniu zespołu Camerata Fordońska z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy.

Z każdego turnieju robimy relację, fotorelację oraz wideorelację. Filmy są naszego autorstwa lub partnera – Crystal Foto.